ZRCALO IZ GODINE U GODINU

28. ZRCALO

Dragi čitatelji,

o tome koliko smo uspjeli ostvariti postavljene ciljeve pred novi školski list prosudit ćete sami. Ono što sigurno znamo jest činjenica da smo uložili veliki trud. Kroz šarolikost ovog lista, a i uspjehe naših učenika i škole možemo potvrditi da je obrazovanje najvažnije raspoloživo sredstvo za poticanje skladnijeg ljudskog razvitka, a čini i razliku na individualnoj razini. Hrvatska slijedi događanja u školstvu EU, tako i naša škola slijedi prilike u kojima živimo. U našoj školi važan je i prepoznat osjećaj kojim žarom učitelji prate motivaciju učenika za kurikulumske i projektne ciljeve, putove kako utječemo na "postojanje čovjeka" jačajući karike koje nas vode željenom.

"Ne brini se ako te djeca ne slušaju, brini se zato što te uvijek gledaju." Robert Fulghum

Ovo je godina u kojoj naša škola obilježava 180 godina od početka djelovanja, te ćemo ove godine dopustiti i drugačiji oblik susreta u školi osim nastave, a to je proslava kojom želimo dati doprinos "razvoju kulture" naše škole.

Ostaju pitanja koja treba kvalitetno rješavati, djeca u svom osjetnom svijetu nose i sličice izgleda neprimjerenih prostora škole koji će ih pratiti. Vrijeme je za gradnju škole koja će svojom funkcionalnošću pratiti suvremene ciljeve odgoja, biti podređena učenicima i roditeljima, raditi u jednoj smjeni, a iznad svega biti sigurno i kvalitetno mjesto za rast i razvoj mladih ljudi.

Ostaje nam vjerovati da će se naš glas čuti.

Srdačno vaša,

Kate Kukuljica, ravnateljica

ZRCALO_2014._broj_28,_godina_26.pdf (19.22 MB)

objavio: Ivana Miletić   datum: 25. 11. 2016.