1. PROJEKTNI DAN "BAŠTINA"

Dane 20. i 21. listopada posvetili smo baštini Konavala, što je bila tema 1. projektnog dana naše škole.

Kada govorimo o baštini Konavala tu uistinu možemo biti jako ponosni na veličinu i ljepotu svega što nam Konavle pružaju. Konavosko polje i tvrda korjenita zemlja, more koje kiti Konavoske stijene, Sniježnica – planina ponosa i časti konavoskog svijeta. Na svakom žarištu konavoskih slova stoji konavoska kuća iz koje su potekli pjesma, kolo i smijeh. Lijepe su boje konavoske nošnje i veza, čemu smo odlučili posvetiti 1. projektni dan.  Tako su svi učenici od 1. do 8. razreda bili raspoređeni po različitim radionicama u kojima su jedni izrađivali konavoski vez na kolažu, drugi su crtali vez i nošnje, treći su plesali konavosko kolo i pripremali recitale a veća grupa djevojčica i dječaka (preko 100 učenika) sudjelovalo je u radionici umijeća izrade konavoskog veza. Radionici su prisustvovale naše Konavoke Anka Ramadan, Luce Kovačević, Kate Miljanić, Anita Radović i Pave Bronzan. Svakom učeniku posebno su strpljivo objašnjavale prve korake konavoskog veza. Učenici su bili jako zainteresirani za vez, svi su se dva sata trudili "pohvatati" osnove vezenja. Radionice vezenja ćemo nastaviti i dalje jer i bez Projektnog dana naš je trajni zadatak učiti o vrijednostima Konavala čiji smo dio, prenositi naša znanja drugima i nastojati  očuvati i unaprijedit svo bogatstvo koje smo naslijedili.

Kako nam je bilo pogledajte ovdje.

objavio: Ivana Miletić   datum: 22. 10. 2015.