« Ožujak 2024 »

CAMBRIDGE ESOL ISPITI IZ ENGLESKOG JEZIKA

Naša osnovna škola od ove godine predlaže uključiti se u projekt promocije i provođenja Cambridge ESOL ispita u školstvu Republike Hrvatske. Roditelji učenika 4., 5. i 8. razreda predati suglasnosti do 3. prosinca (utorak).

Provedba ispita u matičnoj školi 4. prosinca u 9:00h.

Ispiti Cambridge ESOL prestižni su svjetski certifikati poznavanja engleskog jezika  (certifikat Europske unije za poznavanje engleskog jezika)  te kao takvi, mogu poslužiti mladima da potvrde znanje engleskog jezika uz pomoć ovih standardiziranih ispita te se pripremiti na slične druge ispite koji ih čekaju u budućnosti (kao npr. državne mature).

Certifikati vrijede cijeli život i služe kao dokaz poznavanja jezika u cijelom svijetu.

Projekt provođenja ispita je odobren od strane Ministarstva obrazovanja Republike Hrvatske s ciljem da se djeci približe standardizirani ispiti.

Svi   učenici koji žele mogu se  besplatno probno testirati, kako bi se utvrdilo njihovo znanje engleskog jezika te im se  omogućilo službeno polaganje Cambridge ESOL ispita ove godine.

Termini probnog testiranja po uzrastima bit će oglašeni u školi i to za 4., 5. i 8. razrede. Po završetku probnih ispita bit ćete upoznati sa rezultatima probnih ispita i općenito o Cambridge ispitima, kao i mogućnošću sudjelovanja na slijedećem testiranju kojim se dobiva službeni certifikat.  Polaganje službenih certifikata financiraju roditelji.

Svi roditelji učenika 4., 5. i 8. razreda koji žele da učeni bude testiran suglasnost će potpisti kod razrednika do 20. studenoga 2014.

Testiranje će se organizirati u suradnji sa  ovlaštenim Cambridge centrom Pitagora.

objavio: Margita Jovičević   datum: 31. 10. 2014.